II Miejsce na Mistrzostwach Polski Kadetek

 

 

W zakończonych 5.05.2019r w Olecku Mistrzostwach Polski Kadetek  nasze zawodniczki reprezentujące klub UKS Atena wywalczyły srebrne medale. Po wielu dniach niesamowitej walki, pokonując kolejno Metro Warszawa 3:1, Elite Volley Kraków 3:2, Dargfil Tomaszów Mazowiecki 3:0 i w półfinale LTS Legionowię 3:1 można było zawiesić medale na szyjach.

Oprócz sukcesu zespołu nasze zawodniczki odebrały też nagrody indywidualne:
Wiktoria Kowalczyk - najlepsza rozgrywająca,
Aleksandra Jedut -  najlepsza atakująca,
Sonia Stefanik - najlepsza blokująca.

Jest to trzeci rok z rzędu gdy nasze zawodniczki grające w klubie Atena Warszawa zdobywa medal Mistrzostw Polski.

2017 - wicemistrz Polski Młodziczek
2018 - brązowy medal Mistrzostw Polski Młodziczek
2019 - wicemistrz Polski Kadetek.

Oprócz sukcesów w hali nasze siatkarki odnoszą również sukcesy w siatkówce plażowej:
2017 - wicemistrzostwo Polski Młodziczek
2018 - Mistrzostwo Polski Młodziczek.

Sukcesem jest również to że już 7 zawodniczek znalazło uznanie w oczach selekcjonerów kadr narodowych i otrzymało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski: Kowalczyk Wiktoria, Leoniak Martyna, Lesiak Agata, Jedut Aleksandra, Stefanik Sonia, Terlikowska Martyna i Matysiak Weronika.